Kalite Kontrol ve Ar-Ge

Lezzetli ve Sağlıklı Gıda

Patili dostlarımızın damak tadına önem verirken onların sağlığını da düşünüyor, beslenme uzmanlarımızın çalışmaları doğrultusunda; onların gelişimine destek olup bünyelerini güçlendirecek, sindirimi kolay ve lezzetli ürünler üretmek için özenle çalışıyoruz.

Besin Güvenliği

Kalitesi yüksek ürünleri, ileri teknoloji ile işleyerek minik dostlarımız için en sağlıklı ürünler üretiyoruz; çünkü onları seviyoruz.

Kalite Kontrol Aşamalarımız

Kalite Belgelerimiz

Üretimimizin tüm aşamalarında mamanın fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik ve toksikolojik kalite kontrol analizlerini yaparak evcil hayvan sağlığına uygunluğunu denetliyoruz, çünkü biricik dostlarımıza sunduğumuz mamaların her bakımdan mükemmel olduğundan emin olmak istiyoruz.

Üretim birimimiz ile koordineli olarak çalışan ve 28 çeşit parametre analizi yapabildiğimiz mikrobiyoloji ve kimya laboratuvarlarımızda: yaş analiz yöntemleri ile kimyasal analizler (ham protein, ham yağ, ham lif, ham kül, nişasta, kalsiyum, fosfor, sodyum, serbest yağ asitleri oranı, peroksit değeri, kuru madde, su aktivitesi gibi) gerçekleştirirken, bu sonuçları paralel analizler ile NIR (near infra-red spectroscopy) cihazını kullanarak doğruluk testinden geçiriyoruz.

PARAMETRE ANALİZİ

7.000+

168.000+

2.000.000+

Analizlerin diğer ayağında örnekleri mikrobiyolojik kalite kriterlerinden olan Enterobactericeae spp. ve Salmonella yönünden ele alırken, toksikolojik olarak mikotoksin (aflatoksin) kirliliği durumunu da değerlendirme altına alıyoruz. Son olarak, yaptığımız fiziksel değerlendirmeler (yoğunluk, homojenite, şekil bütünlüğü, particle durability index testi) ve geçmiş üretim karşılaştırmaları (ürün arşivi) ile ürünlerimizin yüksek kalite standartlarındaki özelliklerinin sürdürülebilirliğini test etmiş oluyor, can dostlarımıza her zaman aynı lezzette ve kalitede mamalar sunmak için yapılması gereken ne varsa yapıyoruz.