Lider Evcil Hayvan Beslenme Ürünleri Ltd. Şti., 2009 yılında ülkemiz pet food sektöründe faaliyetine başlamış genç bir kuruluştur.

 

Lider Pet Food'un kurucu grup firmaları olan Tavas Pet ve Sera Pet evcil hayvan sektöründe ülkenin neredeyse 3000'e yakın satış noktasında, 2000 farklı pet ürünü ile faaliyet gösteren köklü ve başarılı geçmişe sahip saygın firmalarıdır.

 

Lider Pet Food fabrikası Türkiye'nin üçüncü büyük kenti olan İzmir'e 110 km uzaklıkta ve önemli hammadde kaynaklarının tamamına yakın konumdaki Manisa'nın Salihli ilçesindedir.

Üretimimiz yüksek kalite standartları olan

ISO 9001 ve ISO 22000

kontrolünde yapılmaktadır.

Fabrikamızda 5.500 m²'si kapalı, toplam 11.000 m² alanda,

yıllık 30.000 ton kapasite ile üretim yapılmaktadır.

Tesisimizde üretilen ürünlerimizin çevre şartlarından korunaklı

bir biçimde son tüketiciye kadar kalite standartları çerçevesinde ulaştırılabilmesi (stok-sevkiyat) için, son teknolojiye (reach truck 12 m yüksekliğe erişim, depo içi yükleme imkanı gibi) göre dizayn edilmiş 3000 m² lik kapalı depo alanı, 3000 paletin üzerinde

ürün stoklama imkanı sağlanmaktadır.

Bayi ve müşterilerimize en kısa sürede, sürekli taze ürün sevkiyatı yapabilme başarımızdaki anahtar rol oynayan faktörler; optimum depolama ve sevkiyat şartlarımız ile stok devir hızımızın 10 gün civarında olmasıdır.

Ülkemizin evcil hayvan beslenme ürünlerinde yurtdışına olan bağımlılığını azaltıp kendi ulusal mama markalarını dünya pazarlarına taşıyarak Avrupa Birliği Ülkelerinde de örnek gösterilen bir firma olmayı öncelikli hedefi sayan şirketimiz, bu doğrultuda diğer yerli firmalarımızın önünü açacak ve gelişim hızına katkıda bulunacak çok önemli bir işletme konumundadır.

Tesisimiz,

Avrupa Birliği ülkelerine ihracat yapabilmesi için gerekli olan standartları sağlayan

onaylı firmalar listesinde yer almaktadır.

KURULDUĞUMUZ GÜNDEN BU YANA FELSEFEMİZ

HEP ŞU OLDU;

HİÇBİR ŞEY BİZİM ÜRÜNLERİMİZİN GÜVENİLİRLİĞİNDEN

DAHA ÖNEMLİ DEĞİLDİR.

O yüzden elimizden geldiğince en iyi hammaddeleri bulmaya çalıştık. Bugün dünyanın pek az pet food tesisinde bulunabilecek bir laboratuvar kurduk.

Personel eğitimlerimize çok önem verdik, sürekli gerçekleştirdik. Dünyada pet food sektöründeki yenilikleri takip ettik ve tesisimizde uygulamaya çalıştık.

ŞİRKET PROFİLİ

TANITIM FİLMİMİZİ İZLEYİN

Her Hakkı Saklıdır. © 2009–2017 Lider Pet Food.