Dünyada sadece çok iddialı global ölçekteki petfood tesislerinde bulunabilecek kapsamdaki laboratuvarlara sahip olan Lider, hammaddelerinde ve üretiminin tüm aşamalarında mamanın fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik ve toksikolojik kalite kontol analizlerini yaparak, hayvan sağlığına uygunluğunu kontrol etmektedir.

 

Firmamızda üretilen yüksek kaliteli ürünler, çeşitli ulusal araştırma kurumları ile yürütülen Ar-Ge programlarından yararlanılarak geliştirilmektedir.

Bünyesinde yer alan ve üretim ile koordineli olarak çalışan mikrobiyoloji ve kimya laboratuvarlarında: yaş analiz yöntemleri ile kimyasal analizler (ham protein, ham yağ, ham lif, ham kül, nişasta, kalsiyum, fosfor, sodyum, serbest yağ asitleri oranı, peroksit değeri, kuru madde, su aktivitesi gibi) gerçekleştirilirken, bu sonuçlar parallel analizler ile NIR (near infra-red spectroscopy) cihazı ile doğruluk testinden geçirilmektedir.

Analizlerin diğer ayağında örnekler mikrobiyolojik kalite kriterlerinden olan Enterobactericeae spp. ve Salmonella yönünden ve ayrıca toksikolojik olarak mikotoksin (aflatoksin) kirliliği durumu değerlendirme altına alınır.

Son olarak üretilen ürünlerde yapılan fiziksel değerlendirmeler (yoğunluk, homojenite, şekil bütünlüğü, particle durability index testi) ve geçmiş üretim karşılaştırmaları (ürün arşivi) ile ürünlerimizin yüksek kalite standartlarındaki özelliklerinin sürdürülebilirliği test edilmiş olur.

Günde

500'ün

üzerinde

Ayda

12.000'in

üzerinde

Yılda

140.000'in

üzerinde

analiz yapmaktayız.

GÜNDE 500’ÜN ÜZERİNDE, AYDA 12.000’İN ÜZERİNDE,

YILDA İSE 140.000’İN ÜZERİNDE

ANALİZ YAPMAKTAYIZ.

Dünyada sadece çok iddialı global ölçekteki petfood tesislerinde bulunabilecek kapsamdaki laboratuvarlara sahip olan Lider,

üretiminin tüm aşamalarında hammaddelerin ve mamanın fiziksel, kimyasal, mikrobiyolojik ve

toksikolojik kalite kontol analizlerini yaparak, hayvan sağlığına uygunluğunu kontrol etmektedir.

KALİTE  YÖNETİMİMİZ

TANITIM FİLMİMİZİ İZLEYİN

Her Hakkı Saklıdır. © 2009–2017 Lider Pet Food.